Tiež už odrátavate dni do Vianoc?
Ja som si tento rok povedala, že sa chcem zamerať na čas s Bohom ešte viac ako inokedy – a dostala som nápad. Čo tak si vyrobiť adventný kalendár, ale namiesto sladkostí si na každý deň pripraviť Biblický verš? (Nič proti sladkostiam:)
Tak som pripravila Biblické verše a s kamarátkami sme si spravili fajn večer, ktorého výsledkom boli netypické adventné kalendáre. Ak si ich chcete pripraviť tiež, môžete sa inšpirovať nižšie.
(Prípadne môžete pridať verše do klasického adventného kalendára so sladkosťami).

Čo budete potrebovať? 

  • Vytlačené Biblické verše (nájdete ich pripravené na tlač v SK a CZ verzii na tomto linku.)
    (Veršov je 24, od začiatku decembra do Vianoc)
  • Baliaci papier, prípadne iný ozdobný papier, ideálne narezaný na rozmery  5 x 5cm
  • Washi (papierové) pásky, prípadne iné ozdobné lepiace pásky (môžete použiť aj lepidlo, ale verše sa budú tažšie rozbaľovať)
  • Ozdobné nitky, špagátiky, alebo stužky
  • (Ja som väčšinu materiálov nakúpila v obchode Flying Tiger, ale kľudne môžete použiť, čo nájdete doma, fantázii sa medze nekladú:))

Postup: 
1. Vytlač a nastrihaj biblické verše. Stačí čierno-biela tlač na obyčajný papier. Narežú sa ľahko, podľa predtlačených čiar.
2. Narež si dopredu baliaci papier na správny rozmer: 5x5cm. Môžeš si dopredu pripraviť aj pásiky lepiacej pásky. (Ja som si ich prilepila o hranu stola)
3. Zroluj verš a zabaľ ho do baliaceho papiera
4. Oblep rolku s veršom lepiacou páskou – po celom obvode.
5. Potom už len previaž stužkou, napíš na rolku číslo (aby si vedela, ktorý deň ju rozbaliť) – a hotovo!
6. Pripravené rolky s veršami sa môžu zavesiť na nitky, ale my sme zvolili jednoduchšiu variantu – dali sme ich do ozdobnej dózy, poslúži aj pekný pohár, ideálne ale nižší, aby sa dali ľahko vybrať.

PS: na jeden kalendár sme použili rôzne papiere a pásky. Ale odporúčam ich kombinovať striedmo (max 3 farby a ladené buď do strieborna, alebo do zlata, aby výsledok nebol príliš gýčový 🙂

 

Zvolit menu
CZK Česká koruna
EUR Euro