‭‭Izaiáš‬ ‭43:19‭-‬21‬:
Hľa, robím čosi nové, teraz to klíči, či to nebadáte? Áno, urobím cestu na púšti a rieky na pustatine. Bude ma uctievať poľná zver, šakaly a pštrosy, lebo som priviedol vodu na púšť a rieky na pustatinu, aby som napojil svoj ľud, svojho vyvoleného. Ľud, ktorý som utvoril, bude rozhlasovať moju chválu.

Pane, ďakujem, že robíš všetko nové.
Z Tvojej milosti je každý deň novým začiatkom a nový rok je príležitosťou napliť môj čas a život príjemnou vôňou pre Teba.
Ďakujem, za Tvoju milosť a dobrotu, ktorú môžem zažívať každý deň. Ďakujem, že so mnou prežívaš moje radosti aj trápenia a že v údoliach môjho života ma pevne držíš za ruku. 
Pane, nový rok bude plný nových príležitostí. Nech je každá jedna z nich víťazným svedectvom o Tebe. Daj, aby som Ti bol/a stále bližšie, poznala Ťa stále viac, aby som na tomto svete mohla odrážať Tvoje svetlo. Ďakujem za múdrosť do každého rozhodnutia, ktoré ma tento rok čaká a za to, že moje kroky sú smerované Tebou, mojim dobrým Pastierom. Daj mi prosím silu a vytrvalosť v skúškach a odvahu tam, kde bude najviac potrebná. Ďakujem za Tvoju ochranu, ochranu mojich blízkych a našej krajiny pred všetkým zlým.
Odovzdávam Ti do rúk všetky dni nasledujúceho roka, aby si v nich mohol aj skrze môj život prejaviť svoju lásku a moc.
Ďakujem, že si dostatočný ku všetkému, do čoho ma voláš.
Amen.

Zvolit menu
CZK Česká koruna
EUR Euro